headerphoto
Home

Czyszczenie parą wodną.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stały się czyszczenia techniczne.

Pozwalają na prawidłowe, oraz bardzo dokładne utrzymanie urządzeń, pomieszczeń w czystości. Odpowiednie utrzymane czystości wpływa na prestiż i jakość firmy. Przez klientów jest lepiej postrzegana wśród szerokiej konkurencji. W takich sytuacjach najlepiej wynająć od tego profesjonalną i doświadczoną firmę posiadającą odpowiedni sprzęt.

Pracownicy służą również radą i pomocą przy wyborze odpowiedniej metody czyszczenia. Jedną z najpopularniejszych jest czyszczenie parą. Pozwala nie tylko na dokładne czyszczenie, ale również dezynfekcję powierzchni. Używana do tego jest para sucha pod ciśnieniem, która ma wyższą temperaturę, niż woda wrzenia.

Używana do m.in.: usuwania tłuszczu, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia, zabija mikroorganizmy. W urządzeniu, wytwornicy pary, woda podgrzewana jest do około 180 stopni, gdzie przy wylocie temperatura spada nawet do 80 stopni. Do jakiej temperatury spadnie zależy to od otoczenia, długości węża parowego, a także jakości wytwornicy. Stosowanie tej metody jest bardzo ekologiczne.

Urządzenie zużywa około 4 litry wody w ciągu godziny. Dodatkowo para zawiera około 5-6% wody. Daje to możliwość także stosowania w miejscach, gdzie nie ma instalacji do odprowadzania ścieków. Czyszczenie parą używane jest także do czyszczenia maszyn, które są wrażliwe na wilgoć, np. silniki, przewody elektryczne, czy tablice sterujące.

Taka ilość wody nie stanowi problemu. Znana metoda jest także w praniu. Również do czyszczenia materiałów takich jak dywany, tapicerki, materace, po czym schną bardzo szybko. Ciśnienie wylatującej pary waha się od 6 do 10 atmosfer, co pozwala na prawidłowe wniknięcie w powierzchnię, dotarcie do zakamarków urządzeń, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony, lub wręcz niemożliwy.

Więcej na temat czyszczenia parą oraz czyszczeń na skalę przymysłową znajdziesz na stronie http://czyszczeniatechniczne.eu/

Fotografie:

usługi

czyszczenie

para


Brak komentarzy!