headerphoto
Home

Kryteria doboru ramy

Kupno obrazu może mieć różne podstawy - zazwyczaj służą one celom dekoracyjnym, czasem jednak ich wartość związana jest z czasami, do których się odwołują bądź z konkretnym stylem, którego jesteśmy miłośnikami.

Niezależnie od tego, w jakim celu dane dzieło zostało zakupione, istotne jest, aby odpowiednio prezentowało się na naszej ścianie. Efekt ten z pewnością zostanie osiągnięty, jeżeli dokonany dobrego wyboru ramy.

Jest on uzależniony od kilku czynników. Wymienić w tym miejscu można chociażby materiał, na którym obraz został namalowany, gatunek i technikę malarską, a także rodzaj wnętrza, w którym się znajdzie. Jeżeli więc dzieło wykonano na płótnie, rama powinna być głęboka i gruba, spełniając tym samym wszystkie kryteria profesjonalizmu. W przypadku płyty bądź szkła, oprawianie obrazów może zostać wykonane z użyciem cieńszych materiałów, jak chociażby szkło. Biorąc pod uwagę kryterium dotyczącego gatunku i techniki wykonania obrazu, powinniśmy pamiętać, iż rama nie może przytłoczyć dzieła, więc jeśli mamy do czynienia ze spokojnym krajobrazem, nie możemy użyć krzykliwych i intensywnych barw, które niepotrzebnie odwrócą uwagę od meritum.

Wnętrze, w którym znajdzie się zakupiony przez nas malunek również ma znaczenie. Obraz musi bowiem idealnie wkomponować się w przestrzeń, tak aby stworzyć z nią jedną, spójną całość.

Fotografie:

usługi

biznes


Brak komentarzy!