headerphoto
Home

Rodzaje lutowania

W dzisiejszych czasach nie trzeba być specjalistą, aby móc naprawić małe usterki w naszym sprzęcie elektronicznym.

Na przykład spokojnie w domowym zaciszu możemy wykonać lutowanie elementów SMD. Większość z nas boi się wykonywać takich zabiegów, gdyż części SMD są niezwykle malutkie, co utrudnia proces dla typowych dużych, męskich dłoni. 
Nie trzeba się jednak niczego obawiać. Jest to prosta procedura, którą spokojnie możemy wykonać w naszym domu. Skoro wiele innych mężczyzn potrafi ją prawidłowo zrobić już za pierwszym razem, to dlaczego nam miałaby nie udać się ta sztuczka. Jest to nowoczesne, szybkie i proste rozwiązanie, które z chęcią jest coraz częściej wykorzystywane. Naprawdę nie ma się czego bać i warto chociaż spróbować. Do prawidłowego lutowania elementów SMD będziemy potrzebowali parę rzeczy. Przede wszystkim dobrego poradnika, który bardzo łatwo znajdziemy w internecie. Powinien on być prosty, najlepiej ze zdjęciami, abyśmy mogli dokładnie zobaczyć jak powinien wyglądać każdy z poszczególnych etapów lutowania. Każdy rysunek powinien również zostać dokładnie wytłumaczony, abyśmy byli w stanie zrozumieć co musimy zrobić oraz jak powinien wyglądać efekt końcowy w każdym z etapów lutowania elementu SMD. 
Do wykonania samego lutowania będzie potrzebna nam lutownica kolbowa, pęseta, topnik oraz cienka cyna. Zupełnie inaczej niestety wygląda lutowanie na fali. W tym przypadku powinniśmy jednak poszukać specjalisty, który oferuje usługi lutowania na fali. Jest to dość niebezpieczny proces i lepiej nie wykonywać go samemu w domu, zwłaszcza jeśli nie posiadamy specjalistycznej i fachowej wiedzy na ten temat, wiedzy którą można zdobyć m.in na Stronie WWW

Fotografie:

lutowanie

elektronika

smd

montaż

produkcja


Brak komentarzy!